Na UJK przyjechali studiować Erasmusi z 3 kontynentów

W ramach projektu w murach naszej uczelni gościmy grupę ponad 50 studentów z różnych krajów świata. Wśród nich znajdują się studenci z Turcji, Hiszpanii, Ukrainy, Argentyny, Japonii, Chin, Portugalii, Łotwy i Włoch

Pierwsze dni w Kielcach studenci spędzają poznając Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, koordynatorów akademickich, swoich study buddies czy miejsce zamieszkania oraz integrując się w międzynarodowym środowisku. Tradycją stało się już, że Dział Wymiany i Współpracy Międzynarodowej UJK organizuje tzw. Orientation Days. To między innymi okazja do spotkania erasmusowych studentów z władzami uczelni, spacer po uniwersyteckim kampusie i Kielcach oraz możliwość zapoznania się z polską kulturą. Przybyłych gości powitały Rektor UJK prof. dr hab. Beata Wojciechowska, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. prof. UJK Sylwia Konarska-Zimnicka oraz p.o. kierownika Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej dr Justyna Palacz.

W ramach dni adaptacyjnych zagraniczni studenci odwiedzili także Bibliotekę Uniwersytecką UJK oraz Uniwersyteckie Centrum Sportu.

Drodzy Studenci, życzymy Wam wielu sukcesów!

Zobacz film i galerię zdjęć