Mateusz Izdebski

Mateusz Izdebski
student filologii angielskiej
VIGO, HISZPANIA

Spędziłem w Vigo 4,5 miesiąca, czyli jeden semestr. Uczelnia, na której studiowałem to University of Vigo.
Do Hiszpanii poleciałem samolotem wraz z koleżanką z roku. Podróż przebiegła szybko i bez żadnych problemów. Z początku mieszkaliśmy w hostelu przez 5 dni. Po tym czasie nasz buddy pomógł nam znaleźć mieszkanie. Było ono umiejscowione w samym centrum miasta, więc wszystko, co potrzebne mieliśmy w zasięgu ręki. Mieszkaliśmy w czwórkę (troje Polaków i Hiszpan), każde z nas miało osobny pokój. Jeśli chodzi o uczelnię, to wszystko stało na najwyższym poziomie – wykładowcy w profesjonalny sposób prowadzili swoje zajęcia, wydział był bardzo nowoczesny, a jedzenie na stołówce bardzo smaczne. Poznałem również świetnych ludzi z przeróżnych stron świata (Azja, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Afryka, Europa). Ponadto miałem przyjemność uczestniczyć w wycieczce na Ibizę oraz Formenterę. Widoki były niesamowite, podobne krajobrazy, które widziałem jedynie (dosłownie) na tapetach Windows. Cały wyjazd oceniam jako bardzo udany, jestem bardzo zadowolony. Gorąco polecam wszystkim studentom wyjazd na Erasmusa, bo jest to świetna okazja żeby poznać nowych, ciekawych ludzi oraz odkryć nowe miejsca.