Agata Wójcik

Studentka filologii angielskiej

HISZPANIA

Udział w programie Erasmus+ okazał się dla mnie niezwykłą i niezapomnianą przygodą. Moją motywacją była chęć zyskania doświadczenia zawodowego i możliwość posługiwania się językiem angielskim w praktyce szkolnej. Teraz już wiem, że to był mądry wybór pomimo początkowych obaw. Moja praktyka zawodowa odbyła się w Hiszpanii w Cordobie, w dwujęzycznej szkole „López Dieguez”. System nauczania języka angielskiego różni się nieco od naszego systemu. Dało mi to możliwość porównania jakości kształcenia. Bardzo dużo nauczyłam się od nauczycieli, dawali mi oni dużo cennych wskazówek dotyczących metodyki nauczania języka angielskiego. Na pewno zaowocuje to w mojej przyszłej karierze zawodowej.

Dzięki programowi Erasmus+ nie tylko zdobyłam cenne doświadczenie zawodowe, ale miałam przyjemność poznać język, kulturę i historię Hiszpanii. Oczywiście nie można zapominać o towarzyskich korzyściach. Zwiedzałam bardzo dużo. W Hiszpanii miałam okazję nawiązać nowe znajomości z całego świata m.in. z Hiszpanii, Włoch, Polski, Węgier, Anglii, Argentyny, Kolumbii, USA, Niemiec, Grecji. Głównie na wycieczkach organizowanych dla studentów programu Erasmus+ można było poznać wielu ciekawych ludzi z różnych krajów. Porozumiewałam się głównie za pomocą języka angielskiego, ale zdarzało się, że dogadywałam się w języku hiszpańskim, a nawet włoskim. Sama nawet nie wiedziałam, że umiem te języki, dlatego warto wziąć udział w programie, by przekonać się o swoich ukrytych zdolnościach.

Szczerze polecam udział w tym programie. Przywiozłam ze sobą bagaż wielu niezapomnianych wspomnień, cenne doświadczenie zarówno zawodowe jak i życiowe. Zwiedziłam pół Andaluzji, poznałam ciekawych ludzi, kulturę i język hiszpański. Zdobyłam cenne doświadczenie zawodowe.