MATEUSZ CEMPEL

W roku akademickim 2014/2015, zakwalifikowałem się do wyjazdu w programie ERASMUS do Hiszpanii w Vigo.

Moim celem była nauka języka hiszpańskiego oraz poznanie codziennego życia uczelnianego na tak odległej od Polski uczelni.

Przygoda życia, którą zawsze będę wspominał – tak najprościej określiłbym moją bardzo udaną wymianę studencką.

Spełniłem swój cel, nauczyłem się języka hiszpańskiego oraz podniosłem dotychczasowe umiejętności języka angielskiego.

Poznałem życie studenckie i uczelniane, odmienne choć pokrewne jednak do ojczyźnianego.

Miałem czas, by wybrać się w kilka krótszych wypraw po Hiszpanii, a tamtejszy, prężnie działający ERASMUS, był dla nas ostoją przyjaźni i zawiązywania nowych, międzynarodowych znajomości. Organizowano wiele „eventów”.

Miałem okazję uczestniczyć w kilku darmowych wycieczkach, wielu spotkaniach i zabawach integracyjnych.

Wykładowcy byli niewiarygodnie pomocni, a pracownicy wielkiego Universidad de Vigo, nad wyraz przyjaźni.

Erasmusowy grant jest bardzo pomocny w przeżyciu w obcym, droższym jednak od Polski kraju.

Z tęsknotą będę wspominał ten okres i  gdyby tylko nadarzyła się kolejna okazja na kolejny wyjazd, nie zawahałbym się ani chwili.

To wspaniałe doświadczenie, nowe perspektywy i możliwość sprawdzenia samego siebie w zupełnie nowym otoczeniu.

Hiszpania jest wspaniała !