Erasmus+ w wiosennej aurze

Dwanaścioro studentów programu Erasmus+ rozpoczęło semestr letni na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Przybyli oni z Turcji, Włoch, Hiszpanii oraz Rumunii. Co ciekawe, jedna ze studentek na co dzień studiuje na tureckiej uczelni, ale pochodzi z dalekiego Turkmenistanu.

Podczas dni adaptacyjnych, znanych także pod nazwą Orientation Days, żacy mogli dowiedzieć się jak wygląda oferta edukacyjna oraz infrastruktura naszego uniwersytetu, a w interaktywnym quizie sprawdzili swoją wiedzę o Polsce. Zwiedzili także najważniejsze miejsca w centrum Kielc i odwiedzili Energetyczne Centrum Nauki, należące do Kieleckiego Parku Technologicznego. Organizatorami tych przedsięwzięć byli koordynatorzy programu Erasmus+ z Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej, przy wsparciu study buddies, czyli studentów-wolontariuszy, opiekujących się kolegami z zagranicy.

Studenci są zachwyceni nowym miejscem i poznanymi tutaj ludźmi. To miasto niezwykle im się podoba, zwłaszcza, iż już niedługo pogoda będzie dopisywać także aktywności na świeżym powietrzu. Pomyślało o tym dwóch studentów z Turcji, Egemen i Ismail, więc ze swojej ojczyzny przywieźli… rowery! „Bardzo lubimy jeździć i nie rozstajemy się z naszymi jednośladami, dlatego zabraliśmy je nawet tutaj”– dodają.

Swój przyjazd w ciągu najbliższych miesięcy planuje także troje studentów z Rumunii, którzy chcieliby  odbyć praktyki w ramach programu Erasmus+ w instytucjach współpracujących z naszą uczelnią.

Życzymy wszystkim studentom owocnej nauki, ale także wielu wspaniałych wspomnień z pobytu w Kielcach!

Film podsumowujący te przedsięwzięcia w skrótowej formie można już obejrzeć na kanale YouTube:

play-sharp-fill