Erasmusi zwiedzają Świętokrzyskie!

Studenci zagraniczni, którzy przyjechali na UJK w ramach programu Erasmus+, mogli na własne oczy zobaczyć, jakie piękne (i jeszcze nieodkryte przez nich) miejsca znajdują się w naszym regionie.

Podczas wycieczki żacy po raz pierwszy mieli okazję zwiedzić najciekawsze zakątki Sandomierza. Pod opieką przewodników PTTK przeszli przez Podziemną Trasę Turystyczną, by potem przespacerować się przez malownicze Stare Miasto. Niecodzienną atrakcją był także rejs statkiem po Wiśle, podczas którego sam Pan Kapitan wszystkim chętnym przybijał na ręce pieczęć w kształcie kotwicy.

Dzień pełen wrażeń zakończyła wizyta na zamku Krzyżtopór, czyli największej budowli pałacowej w Europie przed powstaniem Wersalu. Ruiny zamku stanowiły wspaniałe tło dla licznych sesji zdjęciowych, bowiem studenci chętnie uwieczniali ten budynek na fotografiach.

Podczas wycieczki studenci wykonali również zdjęcia w ramach Dni Erasmusa 2022, które zostały opublikowane w galerii online.