Erasmus+ na Dniu Otwartym Wydziału Humanistycznego

Tegoroczny Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przybrał oryginalną formę, gdyż inicjatywę przejęli sami studenci. Zorganizowali szereg atrakcji, aby licealiści i towarzyszący im nauczyciele mogli poznać różnorodną ofertę wydziału zachęcającą do studiowania nauk humanistycznych.

Do Gry Terenowej „Poznaj Wydział Humanistyczny” dołączył Dział Wymiany i Współpracy Międzynarodowej, proponując uczniom zapoznanie się z ofertą zagranicznych wyjazdów na studia i praktyki. Jeden z punktów na mapie gry dotyczył programu Erasmus+. W zamian za rozwiązanie krzyżówki drużyna otrzymywała dwie koperty – ze słowem do hasła oraz wskazówki dotarcia do kolejnego punktu. Hasłami krzyżówki były stolice krajów, do których można wyjechać w ramach programu Erasmus+.

Gra wywołała wśród młodych ludzi mnóstwo pozytywnych emocji, ale przede wszystkim pozwoliła w niecodziennych okolicznościach poznać ofertę Wydziału Humanistycznego oraz programu Erasmus+.