Erasmusi poszerzają horyzonty. Podróż po Świętokrzyskim.

Zagraniczni studenci programu Erasmus+ wraz z koordynatorami z Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej zwiedzili najpiękniejsze zakątki naszego województwa, korzystając z pięknej majowej pogody. Ekscytacja udzielała się wszystkim uczestnikom już od wczesnych godzin, dlatego punktualnie o ósmej rano wyjechaliśmy z uśmiechami na ustach.

Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Sandomierz, gdzie z przewodnikiem zwiedzanie zaczęliśmy od Podziemnej Trasy Turystycznej. Studenci mieli okazję zobaczyć między innymi salę katowską, wystawę poświęconą winiarstwu sandomierskiemu czy chociażby wystawę porcelany AS Ćmielów. Ta ostatnia cieszyła się prawdopodobnie największym zainteresowaniem ze względu na kolorystykę i detale.

Nie obyło się także bez spaceru po Starym Rynku, jednak niezapomnianą atrakcją dla wszystkich uczestników był zapewne rejs statkiem po Wiśle, podczas którego mogliśmy podziwiać przyrodę i zachodnią część Starego Miasta z kościołem Świętego Jakuba, zamkiem oraz synagogą. Był to również doskonały moment na integrację.

Ostatnim punktem naszej trasy był Ujazd, w którym znajdują się ruiny zamku Krzyżtopór. Wspomniane ruiny były bardzo dobrym tłem do robienia zdjęć. Studenci dowiedzieli się także ciekawostek o bogatej historii tego miejsca i osobiście mogli zajrzeć w każdy zakątek dawnej rezydencji pałacowej.

Wycieczka wzbudziła wiele pozytywnych emocji i studenci już w trakcie zwiedzania pytali o kolejną możliwość wspólnego wyjazdu.