Juwenalia on-line? Dlaczego nie!

Był maj, były też Juwenalia. Po raz pierwszy w historii Uniwersytet Jana Kochanowskiego zorganizował Juwenalia online – inicjatywę zrzeszającą wszystkich studentów, w tym uczestników wymiany zagranicznej. W części konkursowej wydarzenia pt. „Wirtualny korowód. Najlepszy strój e-Juwenaliów UJK” wzięli udział studenci programu Erasmus+ przebierając się w strój, w którym poszliby w tradycyjnym korowodzie. Zdjęcia i nagrania zaprezentowano w uniwersyteckich mediach oraz w lokalnej telewizji. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody. Jednym z finalistów konkursu był Daniel z Hiszpanii, który zajął III miejsce. Czwórka studentów zagranicznych poszła o krok dalej. Oprócz zdjęć nadesłali również  własnoręcznie zmontowany film, w którym w zabawny sposób przedstawili walkę z koronawirusem. Gratulujemy pomysłów!