Międzynarodowa integracja z zabytkami w tle

W sobotę, 19 października, zagraniczni studenci programu Erasmus+ oraz innych programów wymiany akademickiej, przebywający na wymianie studenckiej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach udali się na wycieczkę mającą przybliżyć im historię, kulturę oraz dziedzictwo geologiczne regionu świętokrzyskiego. Jak na zamówienie, uczestników wycieczki ugościła złota polska jesień.

Pierwszym punktem wycieczki była Jaskinia Raj wraz ze swoim bogactwem, która obok Jaskini Niedźwiedziej w Sudetach należy do unikatowych w Polsce obiektów krasowych. Następnie swoje tajemnice przed uczestnikami wycieczki odkrył Zamek Królewski w Chęcinach, gdzie nie tylko można było poczuć się jak średniowieczny rycerz, ale także samodzielnie wybić pamiątkową monetę. Studenci zakończyli wyjazd spacerem po Parku Etnograficznym w Tokarni, którego walory podkreśliła wyjątkowo słoneczna jesienna pogoda.

Całe wydarzenie wpisało się również w ogólnoeuropejskie obchody Erasmus Days 2024. Udział w #ErasmusDays to coś więcej niż tylko dzień służący promocji programu, to celebracja jedności europejskiej. Dołączając do tysięcy innych osób na całym kontynencie, stajemy się częścią ruchu promującego wartości współpracy, różnorodności i integracji.

To był bardzo udany dzień! Dziękujemy, że byliście z nami!