Nowy rok, nowi zagraniczni studenci!

Dla niemal 50 studentów zagranicznych, którzy przybyli do Kielc w ramach programu Erasmus+, rok akademicki 2022/23 został już oficjalnie rozpoczęty. Choć żacy przyjechali do nas z wielu krajów, to łączy ich jedno – są ciekawi świata, otwarci na nowe kultury i pełni zaangażowania do nauki na UJK. Studenci z Chin, Włoch, Hiszpanii, Północnej Macedonii, Turcji, Albanii, Ukrainy i Węgier wzięli udział w dniach adaptacyjnych, by dowiedzieć się, jak wygląda oferta edukacyjna oraz kampus naszego uniwersytetu. Niecodzienną atrakcją była prezentacja studentki z Albanii, która już po raz drugi wybrała UJK na miejsce swojej wymiany – Jugerta pokazała zdjęcia i opowiedziała o swoich wspomnieniach z poprzedniego pobytu. Ponadto studenci uczestniczyli w interaktywnym quizie z wiedzy o Polsce, dowiedzieli się wielu ciekawostek o Kielcach, a także zwiedzili najważniejsze miejsca w mieście. W programie powitalnym nie zabrakło także wizyty w Energetycznym Centrum Nauki, gdzie podczas warsztatów studenci zgłębiali tajniki wiedzy o zjawisku luminescencji, a nawet własnoręcznie wykonali przedmiot świecący w ciemności. Dni adaptacyjne zostały zorganizowane przez koordynatorów programu Erasmus+ z Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej przy wsparciu study buddies. Naszym zagranicznym studentom życzymy wielu sukcesów oraz niezapomnianych przeżyć podczas wymiany w Kielcach!