Patrycja Kateusz

Patrycja Kateusz

studentka filologii polskiej

HISZPANIA

Moje praktyki w ramach programu Erasmus+ były niepowtarzalnym doświadczeniem edukacyjno-kulturowym. Dzięki firmie, w której mogłam te praktyki odbywać oraz uczelni, miałam sposobność wyjechać na praktyki do Madrytu, gdzie pełniłam funkcję o nazwie country manager. Moim obowiązkiem było pisanie artykułów oraz dbanie o kontakt z klientem w polskim oddziale strony ślubnej Zankyou.

Jest to Magazyn Ślubny publikowany on-line w 20 krajach z Europy i Ameryki Łacińskiej. Wszystkie osoby pracujące dla Zankyou, to team o różnorodnych tradycjach, zwyczajach i charakterach. Praca w międzynarodowym biurze sprawia, że doskonalenie języka oraz nauka nowych, dotąd nieznanych jest odruchem samowolnym i bardzo naturalnym. Wyjeżdżając do Hiszpanii nie znałam języka hiszpańskiego, zaś po zakończeniu praktyk moja znajomość języka bardzo mocno wzrosła. Obcując z żywym językiem mogłam codziennie ćwiczyć go wśród osób, które mówią tylko w tym języku.

Z dnia na dzień język stawał się coraz bardziej zrozumiały, a ludzie, z którymi współpracowałam pomagali mi w pełnieniu wymagającego stanowiska w pracy oraz poznawaniu nowej, hiszpańskiej kultury.

Poza wieloma umiejętnościami takimi jak negocjacje z klientami, obsługa wielu programów oraz platformy Google nauczyłam się tego, że warto stawiać sobie coraz wyższe cele.

Pisząc i pracując w ojczystym języku mogłam udoskonalić swój warsztat lingwistyczny zdobyty podczas studiów. Po odbyciu wielu staży oraz praktyk w kraju mogę powiedzieć, że nic nie zastąpi zagranicznego wyjazdu na kilka miesięcy.

Możliwość odbywania praktyk przy wsparciu uczelni daje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że wybrana firma zobowiązuje się do podpisanej umowy.

Jedyną trudnością było samo znalezienie praktyk, zaś późniejsze formalności oraz czerpanie korzyści z wyjazdu są ogromne. Międzynarodowe doświadczenie nauczy spojrzenia na świat w sposób bardziej multikulturowy, bardziej tolerancyjny, a najbardziej zachęci do poznawania świata oraz nauki, ponieważ ona jest kluczem sukcesu.