Prace nad platformą e-learningową Financen_Lab nabierają tempa

Trwają testy platformy i ostatnie poprawki kursów przewidzianych do uruchomienia na platformie Financen_Lab przygotowanej w ramach projektu finansowanego z Programu Erasmus+, w którym Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest partnerem.

Pracownicy Wydziału Prawa i Nauk Społecznych opracowują część merytoryczną kursów dotyczących finansowania innowacyjnej działalności, które docelowo mogą posłużyć do urozmaicenia zajęć z przedsiębiorczości, finansów, zarządzania innowacjami. Do wyboru studenci będą mieli między innymi kursy obejmujące m.in. bootstrapping, finansowanie pre-seed, venture capital,  czy crowdfunding.

Obecnie studenci z kilku krajów Unii Europejskiej testują symulator. Rozpoczęły się również konsultacje z ekspertami z banków, inkubatorów i akceleratorów przedsiębiorczości, którzy weryfikują poprawność narzędzia i sugerują rozbudowę jego funkcji. W planach jest tłumaczenie platformy na język polski, co z pewnością zachęci zainteresowanych do korzystania z jej zasobów. Symulator zostanie oddany do użytku na początku przyszłego roku.

Więcej informacji:  https://www.financenlab.com