Promujemy Zachęcamy Doradzamy – Erasmus+ jest dla Ciebie!

Promujemy akademicką wymianę edukacyjną.

Zachęcamy studentów do wyjazdów na zagraniczne studia i praktyki.

Doradzamy jak skorzystać z programu Erasmus+.

Biuro Wymiany Studentów i Doktorantów prowadzi w ramach kampanii promocyjnej programu Erasmus+ serię spotkań informacyjnych dla studentów. Naszym celem jest rozpowszechnienie informacji o dostępności programu Erasmus+ oraz przedstawienie możliwości uzyskania dofinansowania na zagraniczne studia, praktyki i staże. Uczestnicy spotkań dowiadują się,  jak zostać stypendystą programu Erasmus+.

Zainteresowaniem studentów cieszyły się spotkania zorganizowane w filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim, na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym, na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania, na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym oraz Wydziale Zamiejscowym UJK w Sandomierzu, podczas których pracownicy Biura Wymiany Studentów i Doktorantów przekazali praktyczne wskazówki, jak wziąć udział w międzynarodowym projekcie wymiany edukacyjnej.

Prezentacje stypendystów programu – Ani ze studiów w Austrii, Filipa ze studiów w Chorwacji oraz studentów z filii w Piotrkowie, którzy zrealizowali praktyki w Hiszpanii były dla uczestników spotkań najbardziej przekonującym źródłem informacji o zagranicznej wymianie edukacyjnej.