Sztuka łączy – z Tianjin do Kielc

Wraz z nowym rokiem akademickim studia w UJK rozpoczęli studenci Tianjin Polytechnic University. W Instytucie Sztuk Pięknych studenci chińskiej uczelni realizują jednosemestralny program wymiany akademickiej w zakresie sztuk plastycznych i projektowania.  Osiemnaścioro studentów z Chin poszerza wiedzę i rozwija umiejętności pod czujnym okiem swojego mentora i opiekuna w ISP dra. Macieja Zdanowicza. W programie studiów znalazły się między innymi zajęcia z intermediów, podstaw projektowania graficznego, informatyki, fotografii, podstaw malarstwa, projektowania opakowań, czy projektowania materiałów reklamowych.

Goście z Chin nie tylko studiują, ale również uczestniczą w artystycznych wydarzeniach miasta. Z inicjatywy Instytutu Dizajnu w Kielcach studenci  odwiedzili w czwartek 26 października Targi Kielce, gdzie wzięli udział w przedsięwzięciach Forum Dobrych Praktyk będącym platformą współpracy przedsiębiorców i specjalistów działających w sektorze kreatywnym.  Instytut Dizajnu był partnerem projektu mającego na celu szerzenie dobrych praktyk w zakresie wizerunku firmy i odpowiedniej strategii marki.