Wczesna interwencja psychologiczna w obliczu nowych wyzwań społecznych

19 stycznia br. na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się konferencja pn. „Wczesna interwencja psychologiczna w obliczu nowych wyzwań społecznych” upowszechniająca rezultaty projektu Psyc.E.In. – Psychological early intervention: clinical training. Dwuletni projekt realizowany był w ramach programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcji 2 Partnerstwa strategiczne, we współpracy z instytucjami partnerskimi z Czech, Francji, Grecji, Słowacji i Włoch.

Na konferencji zaprezentowano działania w projekcie na przestrzeni dwóch lat oraz ich wymierne rezultaty w postaci narzędzi e-learningowych. Na platformie edukacyjnej opublikowano szkolenia, kursy oraz materiały dydaktyczne do samodzielnej nauki przeznaczone dla psychologów, psychoterapeutów, psychoanalityków oraz ich trenerów w kontekście sytuacji kryzysowych.

Rezultaty pracy międzynarodowych zespołów psychologów i psychoterapeutów zostały udostępnione na platformie projektu https://psychein.pixel-online.org/ Zainteresowani znajdą tam bezpłatne kursy potwierdzone certyfikatem.

Wydarzenie było również okazją do wymiany doświadczeń w obszarze wczesnej interwencji psychologicznej, w tym pracy terapeutycznej z osobami po doświadczonych traumach.