Kreatywnie w Kieleckim Parku Technologicznym!

Czym jest design thinking? Jak zrozumieć potrzeby użytkowników? Czym jest metoda 5 WHY?

Na te i inne pytania odpowiedź uzyskali studenci programu Erasmus+, ich koordynatorzy oraz study buddies. Podczas warsztatów „Design Thinking sprint in practice” w Kieleckim Parku Technologicznym uczestnicy w sposób  praktyczny doświadczyli czym jest empatia i dlaczego tak ważna jest podczas przygotowania produktu lub usługi odpowiadającej potrzebom użytkowników. Dowiedzieli się także w jaki sposób odpowiedzieć na problemy potencjalnych klientów i zaproponować im gotowe rozwiązania.

Grupa była podzielona na cztery zespoły, aby jak najaktywniej uczestniczyć w warsztatach i móc przedstawić swoje pomysły w przyjaznej i luźnej atmosferze. Bo tylko w takich warunkach wyzwala się kreatywne myślenie, co zresztą było główną ideą tego niecodziennego przedsięwzięcia. Uczestnicy, oprócz niezwykłych doświadczeń, otrzymali certyfikat uczestnictwa z własnym nazwiskiem oraz drobne upominki.

Warsztaty – wydarzenie upamiętniające Dni Erasmusa 2021 – prowadzone były w ramach projektu FINANCEn_LAB, współfinansowanego z programu Erasmus+ i realizowanego przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach we współpracy z  międzynarodowym konsorcjum.

Obejrzyjcie film na YouTube:

play-sharp-fill